first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to cut a rectangular prism so that its cross section is a circle orman ellipse?
In the figure, a ‖ e, m ‖ n, and m∠3 = 108° What is m∠6? __ °
What geographic feature made early Americans consider isolationist policies? having deserts on the Mexican border having fertile agricultural land on the Atlant
i need 3 poems based on the same theme
Earths gravitational pull just got three times stronger! What happens to your weight?
what is 11.11 as a mixed number ?
squareroot(y-1) + 3 = y
Which of the following is a factor that contributed to the formation of the Farmers' Alliance? low crop prices restrictive tariffs government regulations lack o
Is energy in fossil fuels is derived from the energy stored in plants and animal matter?
Resolve the following two forces into horizontal and vertical components.