soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which one is greater 8.03 or 8.3
Lee has a jar of 100 pennies. she adds groups of 10 pennies to the jar. she adds 5 groups. what numbers does she say?
Deborah found that six of the 24 students in her class only cell phone what is the ratio of students out on his cellphone to students that do not
6x = 458.40 what is the value of x
Two numbers have the same digits in the millions period, the same ditties in the thousands period, and the same digits in the ones period. Do these two numbers
Can we see or feel energy?
what is an analogy for monarchy
sentence for indentured servant
Scientists who studies things that past cultures have made and used
the product of 4 and a number x is at least 21