sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

is the gcf os a pair of numbers ever greater than both numbers ? explain with an example.
A train travels 25 miles in 20 minutes. What is the train speed in miles per hour?
This man is considered the father of history?
in quotient and remainder what is the remainder of 2,117 divided by 7
The major US acquisitions of land from Mexico during the mid-1800s were
Which fraction is equivalent to 72% A:7 1/5 B:18/25 C:7/200 D:9/25
which of the following progressive reforms mandated an 8 hour workday for railroad workers
7.If your driver license is suspended, you may drive only: a. If you obtain an essential need driver license b. If you have an accompanying licensed driver c. I
Which motion causes the apparent rising and setting of the moon each day as seen from a local location in Kansas
find the last common factor of 12 and 36