dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric?I need help asap no need to give me example just answer

[help]

Respuesta :

aviboo040406 aviboo040406
  • 04-03-2020
20.7
answer ^^^^^^^^^^
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following compound sentence as a complex sentence by changing the italicized clause to a subordinate clause. Harry drew near the fire, and he nearly
Which of the following is the most valid statement? A. Writing a research paper is a process requiring organization, critical reading, thoughtful analysis, and
write a word phrase for each algebraic expression 25-0.6x
Which odorless, colorless, and tasteless resource is considered cleaner than other fossil fuels?
factor each expression 45c+ 10d
forty children from an after school club went to the matinee. this is 25% of the children at the club. how many children are in the club
Effective communication consists of __________.
Water freezes at _______k.
what might happen in a tropical rain forest biome if the area received very little rain for an extended period of time
what change in the construction of rifles helped the americans during the revolutionary war?