aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to find displacement
What does steep slope mean in science?
how I answer this question?
Luke is 5 years younger than 3 times in Sydney's age in the situation what does 3s represnt
what is the conflito um the story "the cask of amontillado?
How do peasants contribute to the decline of han china?
is the boiling point of alcohol a physical or chemical change?
which word is modified by adjectival phrase in the sentence below. The savings to the project manager at NASA were substantial. A)savings B)project C) were D)m
A police car is rapidly approaching you at a stop light. Explain what happens to the frequency of the sound as the police car draws closer. What do you hear?
What is a symbol on the book Tuesday’s With Morrie