issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the ray that is opposite op?
-7xy = ? x = 6 y = -3
noㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Name at least 3 factors that resulted in the adoption of the Constitution of 1971. (Virginia)
PLEASE PLEASE HELP Calculate the mass of 3.4 moles of nitric acid (HNO3)
Think about how the organization of products at an online toy store helps customers find the specific item they are looking for. how can you apply this approach
A 500 g bag of rice costs $0.64.A 2 kg bag of the same rice costs $2.65. Which bag is better value for money?
How do you get the real life sharingan? please don't copy and past on this one i want your opinon
1. You have been installed a chief in your hometown. Write a letter to your friend in another town telling him at least two things you intend doing to develop t
How did Barbara McClintock's research benefit the world?