travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

Is this correct? Tia
In one to two sentences, list some deductions you may see on your paycheck stub.
find the area the figure is not drawn to scale 6.9 cm 4 cm
whats really need some help2+2
the traditions of the Ghana people and their ancestors are still an important part of daily life
anyone help me? the topic is should smoking be illegal :) Write a reflection paragraph discussing three changes you made to your essay. Explain how each change
Describe what happens in a crash according to newton's first law
Which of the following words shows a correct plural form? Shelves Ponys Potatos Foxs
Can rocks change shape and composition over time? True or false
Which two questions could be asked to evaluate how reliable a source is?