xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 Which of these graphs correctly shows the table of values given below: х y -2 8 -1 st 0 2. 1 1 2 0.5 2021 Inminate Education TM na
0.5(x^2 + 5x + 136)^2/3 = 50​
Verbal irony is best defined as
Do you think it is important to persevere the music and vocal styles of people and why
Airline travel and car rentals are complement goods. What happens first when the price of airline travel increases? A. The demand curve for car rentals shifts t
Sniff sniff help a poor gurl from math T-T
HURRY I NEED THIS ASAP How did the provisions of the Northwest Ordinance affect U.S. expansion? By funding a transportation network in uninhabited region By cr
What was a result of Gibbons v. Ogden?
(PLEASE HELP GIVING BRAINILEST) In training for a swim meet, Logan swam 750 meters in 1/3​ of an hour. His swimming partner, Mila, swam 2/3 of Logan's distance
help I'm not tryna get a bad grade