sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

how do u add a profile pic.??
In US, a person eats more than 40,000 pounds of bread in a lifetime if he or she lives to be 80 years old. Does this statement make sense or is it nonsense. exp
Solve y2 + 4y – 32 = 0 using the zero product property. A. y = –8, 6 B. y = 8, –4 C. y = –8, 4 D. y = 3
how to figure out 168=-8x
Plz tell me the answer!!!!
What is the answer for -6x 18=-6?
which one is it .....................................
Which term best describes a fad diet? a. unsustainable b. healthy c. highly effective d. sustainable
The hebrew name of the Hebrew bible is __________ , which is an acronym of the three main sections of the holy book
Znajdź rzeczowniki w zdaniu Joasia spadła z roweru