abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

What is going on with north korea and the united states?
Colin drew the floor plan of his bedroom shown below. What is the area of his bedroom in square feet?
Did I answer this correctly ?
The ________ duct is formed by the union of the cystic duct and the common hepatic duct.
Mis compañeros y yo ____________________ (hacer) muchas cosas todos los días. a. hacemos b. haces c. hacen d. hace
a street promotion worker gets paid $0.10 for each flyer he hands out. his goal is to make $15 an hour. how many flyers must he hand out each hour?
In a manufacturing process, for every 465 items assembled, 4 are defective. At this rate, if 5,115 items are assembled, how many will be defective? A. 116.25
The majority of the fluid in the body is the __________.
What is the median of this data? 43, 28, 39, 19, 24, 47, 31, 20, 37
Answer every question please.