flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

If the price of an Economics e-text was equal to $45.00 and the quantity sold was equal to 125, then the total revenue would equal $3,625. True or False?
An object moves from point A to point C along the rectangle shown in the figure below. a) Find the distance covered by the moving object. b) Find the magnitude
2) The party room at main Event rents for an initial fee of $30 and then $5 per hour. Sara's bill for her party was $50. For how many hours did she rent the roo
After ...., we hurriedly raised our hands. A. found out the answer B. finding out the answer C. to find out the answer D. having founding the answer
Help ASAP need help and thank you:)
Find the time taken by a train 150m long, running at a speed of 90 km/hr in crossing the pole. ​
Reread paragraphs 59–62 of “The Seventh Man.” Explain how the seventh man’s actions in these paragraphs develop the theme of the story.
Which is the closest antonym for the word stoke? A. escalate B. educate C. stagger D. smother
Answer the question below.
I need help please I can’t understand these problems.