tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain the effects of exercises on your health-related components of fitness (flexibility, muscular strength and endurance, cardiovascular, and body compositio
I sell to my contractors with a 42% markup on cost. If my selling price for cabinets is $9,655, what is the cost to the contractors based on cost?
what were the main features of the French court in 1791 ?
Match the reference information to its source. 1. average daily temperature in Syracuse, New York 2. etymology of parasite 3. a map of Thailand 4. an article on
Suppose you are looking at a yellow fish in a fish tank. The tank is next to a window. What's the path that light takes in order for you to see the fish?,starti
There was an Open Door policy between the U.S. and the other countries that traded in China. True False
I need help on those question in own words or rephrase
Read the sentence.margot prefers the action of a hockey game to watching ice skating performances.which revision corrects the faulty parallelism in the sentence
Round off 365 344 to the nearest hundred thousand
Explain the steps you take to complete an Internet search