brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

The measure of angle A is 5 times the measure of its supplement. What is the measure of each angle? Enter your answers in the boxes. The measure of angle A is
Some marbles are shared between 6 children each child recieves 9 marbles there are 3 left over how many marbles were there
The volume v of a sphere with radius r is given by formula v=4/3 . if radius of a spherical rubber ball is 1 1\4 inches , what is its volume to the nearest cubi
What should u use to get rid of pimples +rash??
A quality assurance engineer randomly checks manufactured parts to ensure that they are within 0.002 mm of the desired specifications. If the desired length of
What is the definition of valid
What is 1.7 expressed as a fraction in simplest form? A. 13/7 B. 8/7 C. 16/9 D. 25/9
multiply: (-4bc)(-3c^2)(c)(-b)(-c)
The summer wind smelled fresh, and the Romans prepared for battle. The soldiers marched in columns and turned the last corner. Which verb is the linking verb in
if the wheel of the engine of a train is 30/7m in circumference and makes 7 revolutions in 4 secs then the speed of the train is?