bhhhh40 bhhhh40
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

m(p + p); use m = 2, and p = 3

Respuesta :

strikepotter04
strikepotter04 strikepotter04
  • 01-10-2019

Answer:

12

Step-by-step explanation:

The equation would be 2 (3+3). You would distribute the 2 to both threes and get 6+6. Then you would add them to get 12.

Answer Link

Otras preguntas

Find the area 5cm 19cm 27cm
Spore formation dependent on bacterial availability. a) True b) False
This is a problem that is much larger than the Equifax incident. There has been a large uprise in consumer data breaches and identity theft within the past deca
Please Help! One leg of a right triangle measures 4 units, and the hypotenuse measures x units. If the area of the triangle, A, is a function of x, which eq
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
What is the earliest day of gestation that an equine pregnancy can be confirmed using ultrasound?a) Day 5b) Day 10c) Day 14d) Day 21
180kg divided in the ratio 1:8
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
is apartheid a thing of the past.​
Find the slope and reduce. P = (-4, -1) Q = (-3, -3) Slope = [?] Enter don’t ask me how long I’ve been stuck on this question