citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

2. Would you define Truman's world as "real"? Explain.​
Please help! Giving brainlist!
Triangle DEF is a right triangle with point F at the origin. Segment DE has endpoints located at D(8, 0) and E(0, −2). What is the area of triangle DEF?
why does washington send hamilton home
True or False: A sound wave causes particles of air to travel from the source of sound (e.g., the speaker) to the listener's ear. Explain your answer.
The diameter of a cylinder is 4 centimeters. The height is 12 centimeters. Using 3.14 for pi, what is the volume of the cylinder, in cm3 Rounded to the nearest
3 less than the square of a number
3(x + 4)(x - 5) answer to that
write an algorithm to print the first 100 odd numbers​
Solve f (9) for f(x) = -13 + 2x ƒ(9) = [?]