Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Which identifies all the integer solutions of |x| = 17? a. –17 and 17 b. 0 only c. 17 only d. –17 only
Why do people give in to negative peer pressure?
How many 2/3 -ounce packages of peanuts can be made with 8 ounces of peanuts? Explain how you found your answer.
This number is 0.02 more than 5 and 5 tenths
What is the mean of the set of numbers? {–11, 22, –2, –3} a. –6.5 b. –1.5 c. 1.5 d. 6.5
8 (40+7) = ( 8. ) + (8 7
Which identifies all the integer solutions of |x| = 17? a. –17 and 17 b. 0 only c. 17 only d. –17 only
What is 4r^-3 times 2r^2
Tina lost 3 pounds on the first week of her diet. She gained a pound on the second week, and then lost 2 pounds a week during every week afterwards. She has bee
which substance cannot be broken down by a chemical change? 1) ammonia 2) ethanol 3) propanol 4) zirconium