rickey2 rickey2
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

lydia has $20 to buy school supplies each pencil cost $0.59 and each notebooks cost $3.50 she decides that she will buy as many notebooks as she can for $12 and as many pencils as she can

Respuesta :

useless useless
  • 03-05-2016
3 notebooks and 16 pencils with $0.06 left over
Answer Link

Otras preguntas

What regions of the world did islam control at its height?
Use elimination to solve each system of equations. 1/3x-y=-1 and 1/5x-2/5y=-1
The people in a political parties goal is to?​
Does anyone also know how to answer these questions? This is due tomorrow so if any of you know please answer
What is the consequence for life on earth if cyanobacteria ceased to exist?
The electron transport chain is composed of adjacent electron carriers in the inner mitochondrial membrane. It generates energy by passing electrons from protei
Is y/7 = 2/x direct variation?
How do I solve this?
Help meee ASAP thank you if you do
Work out (8 x 10^-3) * (2 x 10^-4) Give your answer in standard form.