Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

I need help ty ty ty :-)
why does Santiago work for the crystal merchant? (The Alchemist)​
During the late 19th century, as mail-order companies madeconsumer products more readily available at inexpensive prices,​
Want more points? What's another word for sleep?
which is the rate of change of the function described in the table? 12/5 5 25/2 25
why does th ground and atmosphere get warm during the day
What is the correct meaning of the word salvage? Noah tried to salvage the paper airplane before his dog ate it. A. release B. modify C. find D. recover
The volume of the triangluar block is 4 cubic inches. What is the approximate length of y?
What are two techniques to connect ideas in a speech? unity and order transitions and repetition of key words logos and pathos reasons and evidence
There are 18,076 books in our public library. How should this number be written in expanded form? A) 10,000 + 8,000 + 70 + 6 B) 10,000 + 8000 + 700 + 6 C) 18,00