thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

a garage floor measures 150 feet by 120 feet. A scale drawing of the floor on grid paper uses a scale of one unit 15 feet what are the dimensions of the drawing
______is a mixture dead organic material that can be used as fertilizer
837 plus equals 2000 in math
i need help on number nine. Please answer ASAP this is homework needing to be turned in tommorow.
In art class mrs Jocelyn gave everyone a 1 foot stick to measure and cut Vivian measured and cut her stick in to 5 equal pieces Scott measured and cut his i
(sin2a+sin4a)²+(cos2a+cos4a)²=4cos²a
find each percent increase round to the nearest percent.From 86 books to 150 books
What is the product of 1/-5a x 9b/-5 simplify?
Please Answer these? please! P.S. The questions are mixed up a little, sorry.
I have 15 overdue lessons in class. If each lesson takes 30min to and hour to do and I have 7-8 hours how many lessons could I get done?