jaguilar7602
jaguilar7602 jaguilar7602
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

The school store sells packs of 12 pens for $2.40.

Select the three unit rates that describe this sale.


There is more than one correct answer

$0.20 per pen


$2.40 per pack of pens


5 pens per dollar


120 pens per $24

Respuesta :

urlocaltrashmouth
urlocaltrashmouth urlocaltrashmouth
  • 30-10-2020

Answer: A,B,C

Step-by-step explanation: I did it on Imagine Math :)

Answer Link
bradybats22
bradybats22 bradybats22
  • 04-05-2021

Answer:

.20, 2.40, and 5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the approximate radius of a sphere with a volume of 1436 cm3? A. 41 cm B. 14 cm c. 7 cm D. 69 cm ​
What does scope mean?
Factorise 9a3 b + ba2
The movement pushed the cause of nationalism forward.
ignore the 107 plz help
I need help with this asap please!!
HURRY PLS!!!!What is the difference between Earth's rotation and revolution? Revolution refers to Earth's spinning on its axis, and rotation refers to Earth's s
Solve for a missing factor, 1. ____ x 10 = 320 2. 10 x 17 = ____ 3. ____ tens = 290
15. In complete sentences, describe how electronegativity is related to polarity.
A love triangle is a situation in which two people love the same third person. What love triangle exists in “The Highwayman”? Cite textual evidence from the sel