juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need some cool things to do with windows command prompt.
If a circular property has a diameter of 50' and costs $120 per square foot, what is the cost of the property?
An expository essay explains a task or process. It explains how and/or why to the reader. 1) Write an expository essay on the following prompt: Explain how e
The scale on the map is 2cm : 185mi. If two cities are 3.86 cm away on the map how many miles away are they?
The deadly weapon called Greek fire was used by this empire to defend itself?
Go math chapter 3 review answerd
I will mark as brainliest if your answer is correct
Team infinite dimensions canoed 15 3/4 miles in 3 hours. what was their average rate of speed in miles per hour?
Please help !! Answer correct for a brainliest and also a thanks ! Don't answer if you don't know it .
Is this sentece punctauted correctly? i came home late; therefore, i didnt see aunt matildia