Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

What percent of 45 is 72?
List 2 continents whose edges are not all plate boundaries
Please Help!!!!!!! Cecilia wants to rent a bike while on vacation. She also needs to rent a helmet. Rates for two bike rental shops re shown below. Bernie's Bik
Why are embryonic stem cells useful than other stem cell
Facts about the outer core
Hey i need your help i attached it thank you so much!!! it is compare and contrast
What does smooth ER lack that rough ER has?
Joseph is forming a three-dimensional figure using a net. The figure has six congruent square faces. What types of figure did he make?
how do i write the quotient of k decreased by 4 and 9
What is t+8=15 write how u found out show ur work thanx plz hellppppp