jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP | 15 POINTS!!!Select all the correct images.Select the two atomic models that belong to the same element.
the length of a rectangle is 3 yd longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 34 yd, what is it's area.​
lance bought a square postage stamp to a mail a card to his cousin. if the stamp has 4 square centimeters.what was the dimension of one side of the stamp in cen
which is greater, the number of compounds or the number of elements? the number of elements or the number of isotopes?
To help vegetables stay fresh longer, Liam’s family maintains storage near their home. The total volume of the root cellar is 951 cubic feet (ft3). Use the fact
Energy transformations are inefficient and energy transfers are _________. A. Energy transfer B. Inefficient C. Open D. Direction E. Kinetic F. Renewable G. The
Plot the complex number 2i and find its absolute value
Use the distributive property to remove the parentheses. -4(-8 + 6)​
A plane with an altitude of 15000 meters drops a bomb. How long does it take to reach its target on the ground?
a football match began at 4:15 and finished at 5:45 how long did the football match last​