alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

EXPLAIN WHY THE SYSTEM HAS THE ANSWER GIVEN. SOLVE EACH SYSTEM BY ELIMINATION TO PROVE YOUR ANSWER.​
18. What is dependence? A. О When a person stops using drugs and experiences withdrawals. B. O When a person needs help from another person. C. O none of the ab
Which statement describes the light reaction of photosynthesis? Water molecules are split apart. Air and water create energy for a plant. Water molecules are c
WHICH BEST identifies a clue that sqeaky is not interested in visiting with the other kids before the race in raymons run
What is the value of x? What is the value of y?
When 6x² - 4x+3 is subtracted from 3x²–2x+3, the result is
If you eat an excess of carbohydrates what does your body do with it?
A baker at a successful bakery makes three types of cupcakes: vanilla, red velvet, and double chocolate. On Wednesday, he made 18 vanilla cupcakes, which was 17
What did Roosevelt mean when he said the United States must be an "arsenal of democracy”? A. The United States would declare war on Japan and enter the war. B.
what cross section results when you cut a cylinder perpendicular to its base?