micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

The use of non-local resources is associated with certain economic and environmental consequences.
The ford escape hybrid made its debut in 2004 as the first SUV hybrid. During 2007, 21,386 of these SUVs were sold, an increase I of approximately 11% over prev
IN SPANISH write an original SPANISH sentence using each of the time expressions given. be careful to chose between the preterite and imperfect. (don't make the
what was one negative effect of the end of communism in Czechoslovakia.
Which of the following pairs share the same empirical formula? Select one: a. CH4 and C2H4 b. PbCl2 and PbCl4 c. N2O5 and NO2 d. C2H6 and C4H12
Environmental designers design structures to match the environment. a. True b. False
Despite external influences, cultures don't change. Please select the best answer from the choices provided. T F
The average worker has _______ jobs during his or her career years. A. 3 c. 6 B. 4 d. 12
from 8:58 to 12:30 how many hours did i work
Characteristics of bipolar disorder typically include