Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

What is the factorization or the trinomial below? -2x^3+2x^2+12x
On which fundamental issue do the two major political parties differ? A. election procedure B. role of government C. structure of Congress D. length of a pr
Read the exceprt from act 2 scene 2 of Romeo and Juliet
If you are measuring the amount of water evaporated from a swimming pool, would gallons or quarts give you a more precise measurement? Explain
Find answer find answer find answer find answer find answer
(8CQ) Determine whether the series -5+25-125+... is convergent or divergent.
which of the 5 sources of power do the following relate to: (aka, power & formal authority) A. allowance from parents B. M.L. Kings civil rights actions C.
Before a renovation, a movie theater had 138 seats. After the renovation, the theater has 186 seats. What is the approximate percentage increase of the number o
Which is the rate of change for the interval between 3 and 6 on the x-axis? –3 –2 2 3
What causes formation of the fertilization envelope?