jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Jacinta is working on a jigsaw puzzle that has 403 pieces. She has completed 1/4 of the puzzle. About how many pieces has she placed in the puzzle
How do you say You are the best in Spanish
Jasmine is 8 years younger than twice her sisters age. If her sister is 22 how old is jasmine. I know the answer is 36, I don't know how to write the problem.
put the word mechanical weathering into a sentence
The area between bar lines
The _____ supported the ratification of the Constitution. A. Anti-Federalists B. Federalists C. Proponents D. Loyalists
Paul is editing a story about his summer for his creative writing class. Which of the following sentences contains an error? A. Vinay and I took a trip to India
Which continent benefitted the most from the Triangle Trade and why? Which continent benefitted the least?
6x-3y=6 y=2x+5 USE SUBSTITUTION SHOW YOUR WORK
Yuri has a rope 12m long. he cuts it into pieces that are each 2m long. what fraction of the rope is one piece