monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.
How to find the gradient and where the line crosses the y axis
What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 15 feet by 30 feet if the carpet costs $ 31.97 per square yard?
On Wednesday 72% of the customers who bought gas at a gas station made additional purchases. There were 250 customers who bought gas How many of these 250 custo
Who is announced as the winner of Spring Fling Queen by Duvall?a) Regina Georgeb) Caddy Heronc) Gretchen Wienersd) Karen Smith
Which equipment is best to hold and to measure liquids?
2) Assume that male and female births are equally likely and that the birth of any child does not affect the probability of the gender of any other children. Fi
A college student designed and constructed an electric generator in his physics class to investigate cause and effect connections about magnetism and electricit
storyline experience in going to school.
What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 15 feet by 30 feet if the carpet costs $ 31.97 per square yard?