zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

If the ratio of the purple flowers to black flowers is 4 to 8 and there are a total of 108 flowers,how many of the flowers are purple
What is the next odd number after 9999?
describe what happens during the first stage of the cell cycle in a eukaryotic cell
What are the two chambers of the United Nations? (Points : 2) the Security Council and the Chamber of Delegates the Security Council and the General Assembly th
How did European conquerors meet their need for labor on sugar plantations? A. They bought new machines that did much of the work. B. They brought enslaved Afri
what was the significance of the lend-lease act? A. it represents an American violation of existing diplomatic agreements? B. it strengthened American neutralit
"My vegetable love should grow/Vaster than empires and more slow" is an example of A) paradox B) hyperbole C) metaphor D).simile Having a hard time, I'm temp
Explain - What are some ways gravity shapes Earths surface
Please answer this question correctly
1/2 (?/10) + 1/2 (?/10) = ? - Reduced answer = ? Help Me Please ;-;