jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Of all the plays performed in ancient Greece, how many have been found intact?
Find three consecutive numbers whose sum is 138 by writing and solving an equation
does lincoln believe that how you make a living is a fixed or permanent condition?
2x -y=-1 3x-2y=1 elimination somebody do this for me
sample#1 contains thymine cytosine and guanine proteins sugars and lysosomes sample#2 contains adenine uracil cytosine and guanine amino acids and carbohydrates
What is a well-mixed mixture that contains a solvent and at least one solute
who is the person who started a newspaper called the north star
sample#1 contains thymine cytosine and guanine proteins sugars and lysosomes sample#2 contains adenine uracil cytosine and guanine amino acids and carbohydrates
Madagascar (Lesson 06.01) •Which one of the following different creepy crawlers would you likely not discover when exploring the Madagascan forest? – giant hi
What accent marks are missing from the paragraph in the highlighted box?