cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

When did the nazis begin to deport jews from germany to poland?
Mr. Gardener invested $500,000. His annual interest was $40,000. What was the annual interest rate?
60 divide by p as a fraction
A person holding a bow has just released an arrow from the blow. the arrow shoots forward towards its target. what type of energy is being described
Explain the relationship between the following words – cells, genes, chromosomes, tissues, dna, proteins.
How to add bullet points in google slides??
Which nation was led by dictator stalin?
Want is the assignmment
A town's population has been growing linearly. In 2003 the population was 29,000. The population has been growing by 700 people each year. Write an equation for
The sum of the first and third of three consecutive even integers is 156. Find the three even integers