rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains how enzymes speed up chemical reactions? Question options: A. Enzymes lower the activation energy of a reaction. B. Enzymes gain h
Overall health is related to a balance of the six dimensions of health. Please select the best answer from the choices provided. T F
is this true or false.Minoans worshipped one main goddess called the Mother of Crete.
which of the following best describes the exercise principle of specificity
Which of the following European demands had a major effect on American Indians near the St. Lawrence River?
how was the earth made or form
He very carefully placed the old medal back in its glass case. Which adverb modifies another adverb?
How do you use a double prime symbol?
Three times the sum of a number and seven is greater than five times the number less thirteen. Is the inquality a or b? A. 3(x+7)>5x-13 B. 3(x+7)>
Sophie and Simon are peeling a pile of potatoes for lunch in the cafeteria. Sophie can peel all the potatoes by herself in 45 minutes, while it would take Simon